Ajurveda pažodžiui verčiama kaip „Mokslas apie gyvybę”. Ajurveda yra seniausia holistinė medicinos sistema, paremta sveikos gyvensenos principais.
Ajurvedos medicina
Ajurveda siekia holistiškai ir suprantamu būdu paaiškinti žmogaus savijautą. Ji siekia išaiškinti problemos esmę ir atskleisti tikrąją ligos priežastį, kilmę. Gali būti, kad ligos priežastis yra nepakankama mityba, netinkamas gyvenimo būdas, paveldėta neigiamo mąstymo ar emocinio energijos disbalanso našta. Ajurveda suteikia mums galimybę plačiau suprasti kontekstą ir ryšius, kurie formuoja ir daro įtaką mūsų psichinei ir fizinei būklei. Šios medicios taikymas praktikoje yra itin aktualus siekiant ligų prevencijos ir formuojant sveiką gyvenimo būdą. Ligas visada lengviau gydyti jų pradžioje, nei pažengusiose stadijose, kai daugeliu atvejų jau yra padaryta per daug žalos kūno audiniams. Septyniasdešimt procentų visų ligų kaltininkas- netinkamas gyvenimo būdas. Todėl ajurvedos terapijos sėkmė daugiausia priklauso nuo tinkamos, subalansuotos dietos ir nuo mūsų pačių noro kasdieniniame gyvenime pakeisti ydingus įpročius ir stereotipus, kurie dažnai ir yra mūsų sveikatos problemų atsiradimo priežastis. Teisingas požiūris, tvirta valia ir ryžtas išspręsti savo sveikatos sutrikimus yra pirmasis žingsnis link tikslo.
Kaip atsirado Ajurveda?
Ajurvedos mokymas atsirado iš išminčių savęs pažinimo (Rshis), o ištakos siekia senovės Indijos šventųjų raštų (Vedas) laikotarpį. Seniausias išlikęs Ajurvedos medicinos dokumentas yra „Charaka Samhita”, parašytas I amžiuje. Antrasis dokumentas – „Sushruta Samhita“ pasirodė po šimtmečio, jame kalbama apie ajurvedos chirurgiją. Trečiasis Ajurvedos veikalas „Ashtanga Hridaya“ parašytas maždaug VII a. Tai buvo aiškus dviejų ankstesnių rašinių rinkinys. Tarp V a. prieš. Kr. ir V a. po Kr. Ajurvedos medicinos principai išplito visuose tuomet žinomo pasaulio kampeliuose (Kinijoje, Tibete, Persijoje, Arabijoje, Egipte, Graikijoje ir Romoje), kur jie maišėsi su vietiniais papročiais ir kultūros tradicijomis. Palaipsniui buvo kuriamos įvairios mokyklos ir natūralios medicinos sistemos. Todėl Ajurveda ir vadinama „visų gydymo sistemų motina“.
Ajurvedinis požiūris
Ajurveda žmogų laiko neatsiejamu ir tarpusavyje susijusiu kūno, gyvybinės energijos, proto ir sielos kompleksu. Ajurvedos mokslas nesusitelkia vien tik į simptominius ligų požymius, bet gilinasi į jų priežastis, atsirandančias dar prieš ligą. Simptomas suprantamas tik kaip įspėjimas, kad kažkas negerai su kūnu ir reikalinga rimtesnė pagalba. Vadovaudamasi sveikos gyvensenos principais, Ajurveda siekia atkurti natūralią žmogaus kūno harmonijos būseną, kuri pasireiškia psichine ir fizine sveikata. Keičiant kasdieninius stereotipus, tinkamai maitinantis ir reguliariai vartojant vaistažoles, galima sėkmingai pašalinti įvairias sveikatos problemas ir ilgalaikius sutrikimus, tokius kaip: odos, kvėpavimo takų ligas, virškinimo sutrikimus, migreną, nutukimą, kraujotakos, ginekologines problemas.
Straipsnis paimtas iš : https:https://www.everest-ayurveda.com/what-ayurveda-3760//www.everest-ayurveda.com/principles-ayurveda