Ajurveda alergiją vertina kaip daugelio reiškinių, veikiančių žmogaus organizmą pasekmę. Šie reiškiniai susiję su kūno užterštumu ir išsekimu, netinkamu gyvenimo būdu, nusilpusia imunine sistema, slopinamomis emocijomis. Ajurveda tiki, kad vartojant tinkamų žolelių arbatas ir valomąsias procedūras, alergiją galima sėkmingai išgydyti.
Žiedadulkių ir maisto alergijos
Sukeliančių alergiją žiedadulkių sezonas trunka nuo ankstyvo pavasario iki rudens, tuo tarpu alergija maisto produktams, pasireiškianti storosios žarnos gleivinės dirginimu ar dirgliosios žarnos sindromu, trunka visus metus. Dažniausia maistinė alergija yra grūdų glitimo ir pieno produktų laktozės netoleravimas. Alergija maistui dažniausiai pasireiškia odos egzema ar dilgėline ir dažnai veikia kartu su žiedadulkių alergija.
Kiekvienas žmogus gimsta turėdamas unikalų trijų pagrindinių biologinių energijų (Dosha) – „Vata“, „Pitta“ ir „Kapha“ santykį, kuris jau iš anksto nustato mūsų psichosomatinius polinkius. Pavyzdžiui, asmuo, kuriame vyrauja Pitta doša, natūraliai bus jautrus aštriems maisto produktams, o asmuo, turintis didesnę Kapha došą, bus jautrus kapha stiprinantiems maisto produktams, pavyzdžiui pieno produktams.
Kokia yra tikroji alergijos priežastis?
Alerginė reakcija dažnai atsiranda, kai organizmas nusilpsta dėl per didelio gleivių kiekio (dažniausiai po žiemos) arba dėl užteršto žarnyno trakto. Kenksmingos medžiagos nepakankamai pašalinamos ir palaipsniui patenka į kraują, o tai savaime gali sukelti daugybę odos problemų. Toksinų tarša ir jų cirkuliacija per kraują žymiai susilpnina ugnies „Agni” elementą, kuris yra atsakingas už medžiagų apykaitą – medžiagų virškinimą, transformaciją, absorbciją ir organizmo sveikatą. „Agni” stiprumas ar jo susilpnėjimas daro tiesioginį poveikį imuninei sistemai. Stipri „Agni” palaiko optimalų imunitetą ir yra sveiko ir ilgo gyvenimo raktas. Kai „Agni“ kiekis yra mažas, organizme formuojasi imuninės sistemos reakcija, kuri pasireiškia kaip alergija įvairioms medžiagoms, tokioms kaip dulkės, žiedadulkės, kai kurie maisto produktai ir kt.
Kodėl vaistai ne visada gali išgydyti alergiją ? Todėl, kad iš tikrųjų alergiją sukelia ir emociniai veiksniai. Užgniaužtos emocijos, tokios kaip pyktis, baimė ir nerimas, daro realią fizinę įtaką vidaus organų, ypač žarnyno, tulžies pūslės, kepenų, mikroflorai, o tai savo ruožtu veikia šiose vietose kaupiamą „Agni” elementą. Taip pat sukauptos emocijos padidina „Vata“ došą, o tai dar labiau susilpnina ugnies elementą organizme, o tai neigiamai veikia imuninę sistemą ir jos reakcijas.
Ajurvedinė valomoji terapija nuo alergijos
Kartu su valomuoju vaistažolių gydymu, kurį galima lengvai atlikti įprastai, kasdieniu režimu, mes taip pat rekomenduojame susidomėti ir namų detoksikacijos terapijomis, tokiomis kaip joga, kvėpavimo pratimai ir kt. sportinė veikla. Rekomenduojama užsiiminėti fizine veikla lauke, gaunant sveiką kiekį saulės ir gryno oro, kuris harmonizuoja psichosomatinę pusiausvyrą.
Detoksikacija nuo alergenų
Rekomenduojama, ajurvedinį valomąjį gydymą taikyti, kai blogai jaučiatės nuo žiedadulkių ar maisto alergijos, kai alergiją sukelia skrandžio veiklos sutrikimai, susilpnėjęs imunitetas, nesveika mityba, sutrikusi maistinių medžiagų absorbcija, sudirginta storosios žarnos gleivinė, nenormalios žarnyno floros atsinaujinimo funkcijos, nerimas ar stresas. Žiedadulkių ar maisto alergijos pasireiškia per dirgliosios žarnos sindromą, vidurių pūtimą, užkietėjimą, odos bėrimus, egzemą, dilgėlinę, alerginį rinitą (šienligę), dusulį, astmą, čiaudulį, akių perštėjimą ar nosies užgulimą.
Kartu su profesionalia ajurvedos komanda Nepale, kur ir yra mūsų gamykla, sukūrėme vaistažolių mišinį „Karavi“, kuris stimuliuojančiai veikia žmonių, turinčių maisto alergijų, virškinimą. Žolelių mišinys „Dalchini“ stimuliuoja viršutinius kvėpavimo takus ir slopina nosies ertmių dirginimą, sergant alerginiu rinitu. Kartu su ajurvediniais žolelių eliksyrais „Purishaprash“, skirtais gaubtinės žarnos valymui, žarnyno floros ir imuniteto atstatymui ir „Pranaprash“- kvėpavimo takams atpalaiduoti, jie sukuria veiksmingą bei natūralų būdą alergijoms pašalinti ir vėl mėgautis žydinčia gamta. Tai patvirtina šie 2 komentarai:
- „Aš geriu „Dalchini” arbatą. Po savaitės, kai 3 kartus per dieną gėriau šią arbatą, aš pagaliau galėjau su savo šunimi pasivaikšioti po žydinčią pievą, visai užmiršdama, kad apskritai turiu kažkokią alergiją. Todėl nutraukiau medicininį alergijos gydymą, nes jis man buvo nebereikalingas. Nuoširdžiai ačiū!” – Marta K.
- „Daugelį metų mane kankino nuolatinė alergija nuo dulkių, žiedadulkių, Ji paūmėja kiekvienais metais. Kiekvieną vasarą turiu iškęsti nuolatinį čiaudulį, nosies pūtimą, akių paraudimą ir nosies bei ausų niežėjimą. Tačiau po kelių dienų gėrimo „Dalchini“ ir „Karavi“ arbatų, išliko tik absoliutus įprastų alergijos simptomų minimumas. Ir visa tai be jokios chemijos! Esu labai dėkingas už jūsų arbatas ir toliau jas naudosiu. ” – Luka
Alergenų detoksikacija
Vaistažolių naudojimo rekomendacijos:
- Jei jums dirgina nosies gleivinę, vieną mėnesį naudokite žolelių arbatos „Dalchini” ir eliksyro „Pranaprash„ derinį. Jei netoleruojate maisto produktų, vieną mėnesį naudokite „Karavi„ arbatos ir „Purishaprash„ eliksyro derinį;
- Rekomenduojama arbatos dozė yra 2-3 puodeliai per dieną, eliksyras – 1 arbatinis šaukštelis (5 g/arbatinis šaukštelis) taip pat 2–3 kartus per dieną.
- Ryte – vartokite nevalgius, dieną – 1 valandą prieš valgį ir vakare – prieš miegą. Vartokite du mėnesius su tinkama dieta.
Arbatos ruošimas – įberkite vieną arbatinį šaukštelį vaistažolių mišinio (maždaug 2 g.) virkite 3–5 minutes arba užpilkite 250 ml verdančio vandens ir palaukite 10 minučių.
Kaip naudoti eliksyrą – suvalgykite po vieną arbatinį šaukštelį žolelių uogienės ir išgerkite puodelį šilto vandens arba ajurvedos arbatos.
Praktinis patarimas – ryte gaminkite didesnį ajurvedos arbatos kiekį visai dienai, o tai ko neišgeriate, pasiimkite termose. Ajurvedos eliksyras tinkamas kelionėms, tereikia su savimi turėti šaukštą.