Pagal Ajurvedą organizmo valymas yra reguliarios priežiūros priemonė, todėl gali būti atliekamas įvairiomis formomis bet kuriuo metų laiku. Tačiau dėl natūralios metų laikų kaitos, dėl kurios paprastai suaktyvėja atitinkamos bioenergijos (došos), valymas labiausiai reikalingas žiemos pabaigoje ir pavasarį.
Šiuo metų laiku dominuoja kapha – doša, susidariusi iš vandens ir žemės elementų. Ji sukelia pavasarinį negalavimą, užsikimšimą ir atliekų sąstingį (ama). Šiuos nepageidautinus reiškiniusi organizmas sukaupė per laikotarpį, kai buvo mažiau judama ir reikėjo daugiau maisto. Kad šių reiškinių galima būtų išvengti, siūlome ajurvedinę procedūrą, kuri ypatingai valo organizmą. Ji skirta lengvam pavasariniam detoksikacijos procesui, konkrečiam pavasario mėnesiui.
Kad valymas būtų veiksmingas, 3 savaites vartokite vieną iš rekomenduojamų produktų, laikydamiesi paprastų pagrindinių toliau nurodytų taisyklių. Po trijų savaičių padarykite keturių savaičių pertrauką, o kitą mėnesį galėsite tęsti kitą ciklą.
Ajurvedinė detoksikacijos terapija
- Trukmė: 3 savaitės
- Vartojimas: 2-3 kartus per dieną
- Kada: ryte pries valgį ir vakare, bent valandą po valgio
Ajurvedos terapija I, tinkanti pavasariui
Pasirinkite vieną iš dviejų variantų pagal savo sveikatos būklę ir poreikį:
Limfinės sistemos detoksikacija
Limfa yra pirmojo žmogaus audinio, vadinamo rasa, dalis. Šis pagrindinis kūno audinys bespalvio skysčio pavidalu, atsirandantis iš kasdienės mitybos ir yra atsakingas už kitų audinių mitybą. Limfa-tai baltieji kraujo kūneliai ir kraujo serumas. Limfinė sistema šalina iš organizmo kenksmingas medžiagas, kurios kaupiasi limfmazgiuose, ir rūpinasi organizmo gynyba. Sveikas ir švarus plazminis audinys (rasa dhatu) yra pagrindinis bendros organizmo sveikatos atspirties taškas. Jo funkcijas ir kokybę gali palaikyti ajurvedinė detoksikacijos procedūra, kurios sudėtyje yra ajurvedinė žolelių arbata Nagara ir maistinis žolelių eliksyras Rasaprash.
Kepenų ir kraujo detoksikacija
Kraujas (rakta), kaip antrasis žmogaus kūno audinys, maitinamas rasos, paskirsto maistą po visą kūną ir maitina raumenis, riebalus, kaulus ir sąnarius, nervų sistemą ir reprodukcinę sistemą. Jis perneša gyvybiškai svarbius elementus ir medžiagas, taip pat toksinus, kurie atsiranda dėl nepakankamo maisto perdirbimo žarnyne, ir antigenus (medžiagas, kurias organizmas laiko svetimomis ir gamina prieš jas antikūnus). Kepenyse vykstanti svarbi kraujo filtracija pakankamai gerai veikia tik tada, kai kepenys išlaiko savo filtravimo pajėgumą, o tam būtinas kasmetinis kepenų valymas. Šiam tikslui puikiai pasitarnauja ajurvedinė detoksikacijos terapija, kurios sudėtyje yra ajurvedinė vaistažolių arbata Kalamegha ir maistinis vaistažolių eliksyras Raktaprash.
Ajurvedinės detoksikacijos terapijos paruošimas ir naudojimas
Kiekvieną rytą (tuščiu skrandžiu) ir vakare tuo pačiu metu išgerkite ajurvedinės arbatos ir vaistažolių eliksyro, o jei įmanoma- ir dar kartą per dieną. Prieš pradedant vartoti ajurvedos produktus, visada reikia daryti 2 valandų pertrauką po gausesnio maisto, o vartojant prieš valgį, valgyti tik po 30-ties minučių . Arbatą visada virkite 3-5 minutes, nes tai daug veiksmingiau nei tiesiog užplikyti žolelių mišinį karštame vandenyje. Vienas arbatinis šaukštelis mišinio skirtas 250 ml vandens (vienam puodeliui). Tačiau galite išvirti daugiau arbatos, kad jos užtektų visai dienai. Arbatą visada gerkite šiltą (ją galite laikyti termose). Žolelių eliksyrą suvalgykite tiesiog pasikabinę arbatiniu šaukšteliu. Vartokite po 1 arbatinį šaukštelį eliksyro 2-3 kartus per dieną, užsigerdami ajurvedine arbata. Visada gerai gurkšnoti kartu su eliksyru, jis tada geriau pasisavinamas. Taip pat jį galite gerti su šiltu vandeniu arba augaliniu pienu. Skirtingai nei gaivinančių ir regeneruojančių procedūrų atveju, nerekomenduojame kartu su valomaisiais eliksyrais gerti pieno.
Rekomenduojamas dienos režimas valomosios terapijos metu
Organizmo valymosi procesą natūraliai palaiko fizinis aktyvumas, kuris pats savaime turi natūralų detoksikuojamąjį poveikį. Jis skatina prakaitavimą ir kenksmingų medžiagų pasišalinimą iš organizmo, į visas ląsteles atneša deguonies ir būtinų maistinių medžiagų. Kartu su juo pernešama ir prana – viena iš trijų gyvybinių energijų (kitos dvi yra tadžas ir ojas), kuri palaiko gyvybiškai svarbias kūno funkcijas, tokias kaip kvėpavimas, širdies ir kraujagyslių bei smegenų veikla.
Valymui svarbiausias dienos metas yra rytas. Štai 3 pagrindiniai žingsniai, kurių turėtumėte laikytis pabudę:
- Išsituštinkite ir nusiprauskite po dušu (per naktį organizmas ir per odą pašalina atliekas).
- Išgerkite stiklinę šilto vandens su citrina ir 5 minutes atlikite kvėpavimo pratimus, kurie suteiks jums ramybės ir teigiamos energijos: kvėpuokite labai lėtai ir tyliai – taip, kad jei kas nors jums prieš nosį pakabintų ploną siūlą, jis nejudėtų. O iškvėpdami stenkitės iškvėpti dar lėčiau nei įkvėpdami.
- Išgerkite puodelį valomosios ajurvedinės arbatos kartu su šaukšteliu vaistažolių eliksyro (tada pusryčius atidėkite bent 30-čiai minučių, kol vaistažolių preparatai gerai įsigers).
Gydymo metu rekomenduojame bent 3 kartus per savaitę lengvai pabėgioti arba greitai vaikščioti. Eikite miegoti prieš vidurnaktį.
Tinkama mityba detoksikacijos metu
Detoksikacijos metu venkite mėsos ir pieno produktų. Jei esate prie jų pripratę, pasistenkite gerokai sumažinti jų vartojimą – tai savaime bus palengvinimas organizmui. Taip pat stenkitės sumažinti saldumynų su baltuoju cukrumi vartojimą. Šiuos skanėstus pakeiskite šviežiais arba džiovintais vaisiais be konservantų, nesūdytais riešutais ir šviežiomis daržovėmis. Taip pat pakankamai gerkite švaraus vandens ir iš gėrimų išbraukite alkoholį bei kavą. Praturtinkite savo meniu daržovių ar vaisių sultimis.
Valymosi procesas gali sukelti laikinų nemalonių pojūčių, kurie susiję su toksinų išsiskyrimu iš organizmo. Tačiau jei ištversite, valymo procedūra kartu su fiziniais pratimais ir lengvu, šviežiu maistu suteiks daugiau energijos ir sustiprins sveikatą.
Tegul jūsų apsivalymas būna sėkmingas!