Tęsiame pavasarinio apsivalymo ciklą – po limfos arba kraujo ir kepenų valymo šį mėnesį daugiausia dėmesio skirsime virškinimo sistemai, konkrečiai žarnynui.
Dėl atliekų užsilaikymo, kurių žarnynas neįsisavina pakankamai, jos užteršiamos ir nepakankamai įsisavinamos svarbios maistinės medžiagos bei mineralai, kurie vėliau nepasiekia reikiamų vietų. Dėl to gali atsirasti sąnarių ir kaulų problemų arba alerginių reakcijų, pasireiškiančių bėrimais, odos niežuliu, šienlige ar kitomis simptominėmis reakcijomis į toksinus, kurie į kraują patenka iš žarnyno trakto.
Žarnyno užterštumą ir atliekų (ama) kaupimąsi lemia silpna virškinimo ugnis (agni), dėl kurios sulėtėja medžiagų apykaita, todėl nepakankamai rūpinamasi maisto produktų perdirbimu. Ajurvedos požiūriu, tai ypač aktualu kapha tipo žmonėms, kurie dėl besibaigiančios žiemos ir ankstyvo pavasario, kai gamtoje vyrauja kapha doša, gali jausti lėtesnį virškinimą, arba vata tipo žmonėms, kurie apskritai kenčia dėl šilumos ir stiprios virškinimo ugnies trūkumo.
Kad valymas veiktų, 3 savaites vartokite vieną iš rekomenduojamų procedūrų, laikydamiesi paprastų pagrindinių taisyklių, paminėtų toliau. Tada padarykite 4 savaičių pertrauką, o antrąjį mėnesį galite tęsti kitą pasirinktą procedūrą, kurios tęsinį jums pateiksime gegužės mėnesį šioje detoksikacijos serijoje.
Ajurvedinis detoksikacijos gydymas
- Trukmė: 3 savaitės
- Vartojimas: 2-3 kartus per dieną
- Kada: ryte tuščiu skrandžiu ir vakare, praėjus mažiausiai valandai po valgio
Ajurvedos procedūros, tinkančios balandžio mėn.
Toliau nurodytos rekomenduojamos procedūros tinka virškinimo ugniai stiprinti ir tikslingai žarnyno detoksikacijai, kad būtų atstatytas jų gebėjimas tinkamai virškinti ir per žarnyno gleivinę pasisavinti svarbias medžiagas bei mineralus.
Pasirinkite vieną iš dviejų variantų pagal savo sveikatos būklę ir poreikį:
1. Žarnyno trakto detoksikacija
Šio gydymo dalis – labiausiai pasiteisinęs ajurvedinis trijų žolelių amalaki, bibhitaki ir haritaki derinys, kuris vadinamas tiesiog triphala. Jį vartosite malonios ajurvedinės trifalos arbatos pavidalu kartu su kitomis naudingomis žolelėmis, tokiomis kaip ciberžolė, guduchi– skrandžio tonikas ir gaivinanti citrinžolė, todėl visas mišinys yra malonesnio skonio ir ne toks kartus kaip minėtų trijų žolelių derinys.
Visada vartokite ajurvedinį eliksyrą Chyawanprash arba valomąjį eliksyrą Purishaprash po šaukštelį su arbata. Chyawanprash, dar vienas iš tradicinių Ajurvedos preparatų, garsėja stipriu detoksikuojančiu poveikiu daugiausia virškinimo sistemai, tačiau jis taip pat giliai regeneruoja organizmą ir jo imunitetą subtiliosios medžiagos Ojas pavidalu. Jis taip pat atkuria žarnyno mikrofloros imunitetą.
Purishaprash valomasis eliksyras veikia panašiu principu, jame esantis žolelių derinys daugiausia dėmesio skiria storajam žarnynui ir reguliariam tuštinimuisi.
Alergija pasireiškia dviem lygmenimis – virškinimo sistemos ir viršutinių kvėpavimo takų lygmeniu. Tačiau pagrindinė visų alergijų priežastis atsiranda virškinimo sistemos viduje, kur yra netinkamas jautrumas tam tikrai medžiagai – vadinamajam alergenui (žiedadulkių, tam tikrų maisto produktų ar gyvūnų kailio pavidalu). Tai sukelia virškinimo trakto viduje susidarę užteršimai.
Todėl pirmiausia rekomenduojame vartoti Karavi arbatą, kuri skirta jautrių alergiškų žmonių virškinamojo trakto valymui, kartu su Purishaprash valomuoju eliksyru. Šis ajurvedinis gydymas padės organizmui atsikratyti teršalų, kurie sukelia alergijos protrūkį susidūrus su alergenu. Tai dažnai siejama su tymais, dilgėline ir kitų rūšių egzema bei bėrimais.
Tačiau į šį paketą taip pat įtrauktas antrasis pagal galimybę Dalchini arbatos ir Pranaprash eliksyro derinys, kuris skirtas kvėpavimo takus veikiančioms alerginėms reakcijoms, tokioms kaip šienligė, užsikimšusios ertmės ir čiaudulys kartu su akių deginimu ar niežuliu.
„Daugelį metų kenčiu nuo nuolatinės alergijos (dulkių, erkučių, žiedadulkių), kuri kasmet vis stiprėja. Kiekvieną vasarą turiu kęsti nuolatinį čiaudulį, nosies pūtimą, raudonas akis ir nosies bei ausų niežulį. Po kelių dienų Dalchini ir Karavi arbatų vartojimo man nepaprastai palengvėjo, liko tik minimalus įprastų simptomų kiekis. Ir viskas be chemijos! Esu labai dėkinga už jūsų arbatas ir toliau jas vartosiu. „- Lukáš K.
Ajurvedinės detoksikacijos terapijos paruošimas ir naudojimas
Žolelių arbatą visada virkite 3-5 minutes, tai daug veiksmingiau, nei tiesiog užpilti žolelių mišinį karštu vandeniu. 1 arbatinis šaukštelis mišinio skirtas 250 ml vandens (vienam puodeliui). Tačiau galite pasidaryti daugiau arbatos, kad jos užtektų visai dienai. Arbatą visada gerkite šiltą (galite laikyti termose). Dalchini arbata taip pat labai tinka inhaliacijoms, kad atsipalaiduotų ir išsivalytų nosies ertmės.
Tereikia paimti žolelių eliksyro ant šaukštelio ir suvalgyti. Vartokite po 1 arbatinį šaukštelį 2-3 kartus per dieną, užsigerdami ajurvedine arbata. Eliksyrą visada rekomenduojama išgerti, taip jis geriau pasisavinamas. Skirtingai nuo atgaivinamųjų ir regeneracinių procedūrų, karvės pieno valymui vartoti nerekomenduojame.
Rekomenduojamas dienos režimas valomosios terapijos metu
Žinoma, organizmo valymosi procesui padeda judėjimas, kuris pats savaime turi natūralų detoksikuojamąjį poveikį. Jis prisideda prie greitesnės medžiagų apykaitos, kuomet žarnynas lengviau išsituština.
Jis palaiko prakaitavimą ir kenksmingų organizmo atliekų pasišalinimą iš organizmo, deguonimi aprūpina visas ląsteles, kurios geriau gauna ne tik būtinas maistines medžiagas, bet ir praną – vieną iš trijų gyvybinių energijų (kitos dvi yra tejas ir ojas), palaikančią tokias gyvybines funkcijas kaip kvėpavimas, širdies ir kraujagyslių sistemos veikla ir smegenų veikla.
Atliekant tikslinį valymą, svarbiausias paros metas yra rytas. Štai 3 pagrindiniai žingsniai, kurių turėtumėte laikytis pabudę:
- Išsiprauskite ir nusiprauskite po dušu (per naktį organizmas per odą išskiria atliekas).
- Išgerkite stiklinę šilto vandens su citrina ir 5 minutes atlikite kvėpavimo pratimus, kurie suteiks jums ramybės ir teigiamos energijos: kvėpuokite labai lėtai ir tyliai – taip, kad jei kas nors prieš nosį laikytų ploną siūlą, jis nejudėtų. O iškvėpdami stenkitės iškvėpti dar lėčiau, nei įkvėpėte.
- Išgerkite puodelį valomosios ajurvedinės arbatos kartu su šaukšteliu vaistažolių eliksyro (tada palaukite bent 30 minučių iki pusryčių, kad vaistažolių preparatai gerai įsisavintųsi).
Terapijos metu rekomenduojame bent 3 kartus per savaitę lengvai bėgioti arba greitai vaikščioti. Eikite miegoti prieš vidurnaktį.
Tinkama mityba valymosi metu
Detoksikacijos metu iš mitybos raciono išbraukite mėsą ir pieno produktus. Jei esate prie jų pripratę, pasistenkite gerokai sumažinti jų vartojimą – tai savaime bus palengvinimas organizmui. Taip pat stenkitės apriboti šokolado, sausainių ir saldumynų su baltuoju cukrumi vartojimą. Šiuos skanėstus pakeiskite šviežiais arba džiovintais vaisiais be konservantų, nesūdytais riešutais ir šviežiomis daržovėmis. Taip pat pasirūpinkite pakankamu švaraus vandens kiekiu ir iš gėrimų išbraukite kavą arba pakeiskite ją sveikesne alternatyva.
Valymosi procesas gali sukelti laikiną šalutinį poveikį, pavyzdžiui, galvos skausmą, nuovargį ir galūnių sunkumą. Nemalonus jausmas susijęs su toksinų išsiskyrimu iš organizmo. Tačiau jei atkakliai laikysitės, valomoji procedūra kartu su fiziniais pratimais ir lengva šviežia mityba suteiks jums daugiau energijos ir tvirtesnę sveikatą.
Gegužės mėnesį ruošiame dar dvi temines valymo procedūras, iš kurių galėsite rinktis ir tęsti iki paskutinio etapo. Tegul Jūsų apsivalymas sėkmingai tęsiasi!